Obecna sytuacja na rynku mieszkań w Hiszpanii wygląda całkiem obiecująco. Owszem, istnieje duży popyt, ale mieszkań – przynajmniej jak na razie – jest pod dostatkiem. Jeśli szukasz hiszpańskich posiadłości, które można nabyć, zapraszam do przeglądu najlepszych stron internetowych, gdzie być może już teraz czeka twój przyszły, nowy dom. Wiodące portale nieruchomości pokazują zarówno domy do wynajęcia, jak i do kupienia, jednak są też i takie nastawione głównie na sprzedaż i to na nich właśnie znajdują się oferty w zdecydowanie atrakcyjniejszych cenach.

Cechy dobrego portalu sprzedażowego

W Hiszpanii zdecydowana większość kupujących domy w celu ich znalezienia korzysta właśnie z dobrodziejstw Internetu

Chcemy przeszukać domy w Hiszpanii na sprzedaż, by wybrać ten właściwy. Trzeba do tego podejść rozsądnie. Skupmy się tylko na tych ofertach, które mają zamieszczone zdjęcie domu. Zdjęcie z detalami, otoczeniem. To ważne, ponieważ nawet najdokładniejszy opis nie uwzględni tego, co przedstawia zdjęcie. Co do opisu – powinien być wyczerpujący, szczegółowy i zawierać jak najwięcej informacji. Ważną i pożądaną opcją jest geolokalizacja wybranego domu. Jest to pomocne, zamiast szukać na mapie prowincji, miasta, dzielnicy, po prostu klikasz w opcję geolokalizacji. Pamiętaj, że do przeglądnięcia są setki domów, ta funkcja nie dość, że pozwoli zaoszczędzić czas, to świadczy też o tym, że szukamy na profesjonalnie stworzonej stronie. O jakości strony świadczy też opcja porównywarki cen.

Wycieczka po portalach

Idealista i Fotocasa. To dwa największe portale z ogłoszeniami sprzedaży mieszkań w Hiszpanii. Portale umożliwiają ci wybranie dokładnej lokalizacji, która cię interesuje – by to zrobić, zaznaczasz obszar na mapce. Ponadto możesz ustawić alert i dostać powiadomienie, gdy pojawi się nowe ogłoszenie spełniające zadane przez ciebie kryteria. Bardzo często ogłoszenia pojawiają się na obydwu tych portalach jednocześnie.

Chcemy przeszukać domy w Hiszpanii na sprzedaż, by wybrać ten właściwy

Kasaz. Tu możesz znaleźć domy z rynku pierwotnego lub wtórnego. Portal posiada szybką wyszukiwarkę, mamy podgląd na lokalizację domu razem z okolicą na mapie. Co ciekawe – dostępna jest opcja wizyty 3D online po całej nieruchomości. Wyszukiwarka na portalu umożliwia zawężenie wyszukiwania według ceny, typu domu, liczby pokoi czy też innych szczegółów, takich jak rodzaj kuchni, wielkości balkonu, piętra.

Trovit. To aplikacja na Androida oraz iOS. Możesz tu nie tylko kupić, ale również wynająć dom czy też mieszkanie. Atutami tej aplikacji jest możliwość wysłania ofert do oceny swoim znajomym, którzy z pewnością wesprą w trudnym procesie decyzyjnym.

Gdzie jeszcze szukać domu na sprzedaż?

Bezpośrednio w agencji nieruchomości – oszczędza to czas i pomaga ułatwić procedury, szczególnie w przypadku istnienia bariery językowej, ale warto pamiętać, że takie usługi znacząco podniosą cenę zakupu posiadłości.

Reklamy w gazetach i czasopismach. To klasyczny sposób na znalezienie domów dostępnych do zakupu. Ta opcja wymaga trochę więcej czasu i poświęcenia, ponieważ wiele ogłoszeń może być już nieaktualnych. Dodawanie i usuwanie ogłoszeń w gazecie nie jest procesem tak dynamicznym niż w sytuacji, gdy dzieje się to w Internecie.

W Hiszpanii zdecydowana większość kupujących domy w celu ich znalezienia korzysta właśnie z dobrodziejstw Internetu. Hiszpanie zanim nawiążą kontakt z agentem, to właśnie na portalach szukają informacji o posiadłości i otaczającej okolicy. To dobry znak, ponieważ szukając domów w Hiszpanii z innego miejsca niż rodowici mieszkańcy, macie już od samego początku poszukiwań równe szanse na znalezienie czegoś godnego uwagi. Tak naprawdę, domów na sprzedaż jest dużo, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie (więcej).