Inwestowanie w nieruchomości od wielu już lat pozwala na stałe i regularne pomnażanie swojego kapitału. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na taki krok inwestycyjny nie tylko w odniesieniu do naszego rodzimego rynku, ale również do zagranicy. Odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej w 2004 roku, przed polskimi inwestorami otworzyły się całkowicie nowe możliwości. Obecnie bez najmniejszego problemu można nabyć nieruchomość w Europie i samodzielnie z niej korzystać lub też pozwolić, by przynosiła ona satysfakcjonujące zyski. Doskonałym rozwiązaniem jest inwestycja na Półwyspie Iberyjskim. Apartamenty na sprzedaż Hiszpania – worldresidence.eu cieszą się sporą popularnością wśród Polaków, głownie ze względu na pogodę i przyjaznych Hiszpanów, którzy są bardzo otwarci na inne nacje.

Kwestie finansowe związane z kupnem

Inwestowanie w nieruchomości od wielu już lat pozwala na stałe i regularne pomnażanie swojego kapitału

Jeśli chodzi o temat, jakim są apartamenty na sprzedaż Hiszpania, to można je sfinansować na kilka sposobów. Najprostszy jest oczywiście zakup za środki własne, nie każdy jednak posiada odpowiednio wysoki kapitał, by kupić dom czy mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji w Hiszpanii. Można tutaj skorzystać ze wsparcia finansowego, jaką jest kredyt. Podobnie jak to ma miejsce w Polskim warunkach, w Hiszpanii można otrzymać kredyt hipoteczny na taki zakup. Konieczne jest jednak posiadanie konta bankowego w hiszpańskim banku. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej nieruchomości, warto więc dokładnie sprawdzić w banku, ile będzie trwało transferowanie środków, tak by atrakcyjna okazja mieszkaniowa nie uciekła nam sprzed nosa. Można oczywiście zdecydować się na kredyt mieszkaniowy w Polsce, jednak często na miejscu mamy dostępne znaczne bardziej atrakcyjne systemy finansowania, warto więc je wcześniej ze sobą porównać.

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Jeśli chodzi o ceny, jakie prezentują apartamenty na sprzedaż Hiszpania to mowa jest o dość umiarkowanym poziomie cenowym

Jeśli chodzi o ceny, jakie prezentują apartamenty na sprzedaż Hiszpania to mowa jest o dość umiarkowanym poziomie cenowym. Na cenę apartamentu wpływa przede wszystkim lokalizacja. Można mówić o średnich cenach za metr kwadratowy zaczynających się od około 1 500 EUR, sięgających 3 500 EUR w takich miejscach jak Madryt czy San Sebastian. Nie są to więc horrendalnie wysokie kwoty, z powodzeniem w dużych, polskich miastach można odnotować podobną półkę ceny za nieruchomość. Apartamenty na sprzedaż Hiszpania wymagają dodatkowo zapłaty podatku od przeniesienia własności, który wynosi około 6%, koszty notarialne oraz prawne, które zamykają się zwykle w 1% wartości nieruchomości, można więc łatwo obliczyć ile finalnie będzie nas kosztować taka inwestycja.