Każda osoba zainteresowana zakupem domu lub mieszkania w Hiszpanii musi dokładnie określić cel zakupu nieruchomości. Jeśli nieruchomość miałaby stanowić jedynie miejsce wypoczynku zaledwie parę razy w roku lepszym wyborem będzie zakup mieszkania, lub apartamentu. Jeśli osoba jest zainteresowana zakupem nieruchomości pod kątem wynajmu jej turystom, można wziąć pod uwagę poniższe kwestie.

Ile kosztuje dom w Hiszpanii?

Na wstępie należy przyznać, że w pierwszym kwartale obecnego roku większość indeksów giełdowych wskazywała wzrost cen na poziomie 3%. Dane statystyczne pochodzą z takich źródeł danych ministerstwa, serwisu Idealista, Stowarzyszenia Hiszpańskich Notariuszy, oraz Narodowego Instytutu Statystyki. Nawet w drugim kwartale, z powodu pandemii sytuacja uległa destabilizacji, w związku z tym stosunek cen do roku poprzedniego był jedynie 1,5% wyższy. Mimo wszystko, to dowodzi że ceny domów w Hiszpanii z roku na rok rosną.

Kupno domu w Hiszpanii- jakie kwestie powinieneś poruszyć

Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży w sprawie domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem, warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • kupujesz dom dla siebie, czy na wynajem?
  • będzie to Twoje miejsce do życia na stałe, czy będziesz tam jedynie spędzał wakacje?
  • w jakim regionie chcesz mieszkać?
  • zależy Ci na widoku na morze?
  • chcesz kupić dom do remontu, czy z rynku pierwotnego?
  • jaki metraż mieszkania, lub domu jest Ci potrzebny?
  • jaka jest idealna odległość do sklepu, czy od szkoły?
  • czy stać Cię na ten dom?
  • czy chcesz wynajmować dom podczas swojej nieobecności?
  • czy dom do remontu to na prawdę dobry wybór?

Domy na sprzedaż Hiszpania- nad morzem, czy na wsi?

Hiszpania jako kraj ma do zaoferowania tysiące wspaniałych lokalizacji do spędzania wakacji, oraz do zamieszkania na stałe. Dobrze sprawdza się również w kwestiach finansowych, służąc za bezpieczną lokatę kapitału.Warto wiedzieć, przed wyszukiwaniem ogłoszeń w sprawie zakupu nieruchomości, jaka lokalizacja będzie dla Ciebie najlepsza. Do wyboru masz Baleary, lub Hiszpanię kontynentalną. Jeśli szukasz domu, gdzie spokój będzie dla Ciebie priorytetem, wybierz dom na wsi. Jednak myślisz o wynajmie podczas Twojej nieobecności, lub też na potrzeby turystów na co dzień, wybierz dom nad morzem. Pamiętaj, że cena domu będzie zależna od lokalizacji. Droższe nieruchomości będą w takich lokalizacjach jak Walencja, Andaluzja czy Barcelona. Z reguły im bliżej do regionów wakacyjnych, tym również ceny nieruchomości są wyższe.

Biorąc pod uwagę zakup nieruchomości w Hiszpanii, warto brać pod uwagę pogodę w różnych częściach kraju. Jeśli myślisz o inwestycji na wynajem, postaw na dom nad morzem w ciepłej lokalizacji, do której co rok przybywa setki tysięcy turystów. Dzięki temu rentowność Twojej inwestycji będzie zadowalająca. Im gorsze warunki, tym gorsze możliwości wynajmu. Jeśli jednak kupujesz dom na własne potrzeby, kieruj się własnymi potrzebami, oraz intuicją. Sprawdź odległości do codziennych punktów użyteczności publicznej, oraz do pracy. Musisz pamiętać, że dom w Hiszpanii to nie tylko piękna biała posiadłość, ale też ogromnie duży wydatek, oraz zdecydowanie większe koszty utrzymania nieruchomości pod względem podatkowym, oraz eksploatacyjnym. Wybór musi być przemyślany, a pytania wyżej podane na pewno pomogą wyselekcjonować ogłoszenia odnośnie sprzedaży nieruchomości pod swoje własne preferencje, oraz potrzeby. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak wybrać ofertę spośród domów wystawionych na sprzeda, oraz czy te z widokiem na morze będą idealną inwestycją dla Twojej rodziny.