Inwestycja w nieruchomości zawsze była dobrym krokiem lokowania swojego kapitału. Mimo różnych światowych kryzysów, pandemii, nieruchomości zawsze były w stanie trzymać mocną cenę i dawały możliwość stałego, pasywnego zarobku. Coraz częściej Polacy decydują się na zakupy nieruchomości nie tylko i wyłącznie w swoim kraju, ale również za granicą, gdzie ceny są nierzadko niższe niż mieszkania czy domy w Polsce. Doskonałym przykładem jest tutaj Hiszpania, która od kilku lat notuje coraz wyższe zainteresowanie inwestorów z Polski.

Zakupy na terenie Unii Europejskiej

Przełomem jeśli chodzi o inwestycje Polaków za granicą był rok 2004. To właśnie wtedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej i umożliwiła dzięki temu swoim obywatelom bezproblemowe zakupy na terenie wszystkich krajów wspólnoty. Hiszpania nieruchomości ze strony worldresidence.eu stały się łakomym kąskiem dla wszystkich tych osób, które chcą zająć się wynajem krótko lub długoterminowym, jak i również dla Polaków, którzy szukają dla siebie idealnego miejsca na wypoczynek. Hiszpania pod względem pogodowym i turystycznym jest doskonałym miejscem na wypoczynek. Sam proces zakupu mieszkania lub domu w słonecznej Hiszpanii nie jest bardziej skomplikowany niż finansowanie takich zakupów w Polsce. Możemy bez najmniejszych problemów zaciągnąć kredyt hipoteczny i sfinansować dzięki niemu nawet 70% wymarzonej inwestycji. Jeśli posiadamy wolną gotówkę na pewno jest to świetna metoda na ulokowanie swojego kapitału, zarabianie na wynajmie, a potem ewentualną sprzedaż z zyskiem takiej nieruchomości.

Od czego zacząć poszukiwania?


Hiszpania nieruchomości nie powinny być oczywiście kupowane w ciemno. Należy wykonać solidny research i przede wszystkim na żywo zobaczyć interesującą nas nieruchomość. Taka wycieczka pozwoli na rzetelną ocenę tego, w jakiej lokalizacji znajduje się sprzedawany obiekt – dom lub mieszkanie, czy wymaga dodatkowego nakładu finansowego, na przykład generalnego remontu. Dobrym krokiem jest również skonsultowanie się z hiszpańskim agentem nieruchomości. Osoba, która zna rynek i wie, jakie pułapki mogą czyhać na potencjalnych inwestorów na pewno jest dobrym wyjściem dla osób, które do tej pory nie znały hiszpańskiego terenu. Pośrednik będzie w stanie również przeprowadzić nas przez szereg niezbędnych formalności oraz obowiązków, które są narzucone osobom inwestującym w Hiszpania nieruchomości. Co działa na plus to fakt, że sporo Polaków mieszkających w Hiszpanii zajmuje się dzisiaj pośrednictwem w nieruchomościach, można więc wszystko załatwić bez konieczności znajomości lokalnego języka.