Własna nieruchomość w ciepłej Hiszpanii brzmi jak nierealne marzenie dla bardzo wielu osób. Tymczasem, coraz więcej osób z Polski decyduje się na zakup własnego M właśnie w tym pięknym rejonie. Z punktu widzenia prawnego nie ma żadnych przeciwwskazań do zakupów nieruchomości Hiszpania. Odkąd Polska jest, od 2004 roku, w Unii Europejskiej, każdy obywatel ma pełne prawo do tego, żeby dokonywać takich inwestycji, a sam proces realizacji czy źródeł finansowania nie jest bardziej przerażający niż w polskich realiach.

Inwestycja na lata

Rynek nieruchomości w Hiszpanii przeżywa podobne chwile załamania i sukcesów, tak jak ma to miejsce w pozostałych krajach Unii Europejskiej

Rynek nieruchomości w Hiszpanii przeżywa podobne chwile załamania i sukcesów, tak jak ma to miejsce w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Pandemia koronawirusa przyczyniła się oczywiście do spowolnienia gospodarczego, jednak w tym momencie rynek zdecydowanie się odbija. Planując zakup nieruchomości Hiszpania, warto oczywiście orientować się w aktualnej sytuacji gospodarczej i politycznej kraju. Niektóre działania rządu mogą bowiem przyczyniać się do znaczących wzrostów lub też spadków cen. Jeśli chodzi o prognozy na najbliższe lata, specjaliści wskazują, że jest to dobry  czas na dokonywanie takich zakupów. Należy pamiętać o tym, że Hiszpania jest bardzo zamożnym krajem, a przy tym potęgą turystyczną w skali Europy. Jeśli chcemy kupić nieruchomości Hiszpania z pobudek inwestycyjnych, będzie to na pewno strzałem w dziesiątkę. Bardzo popularną opcją jest w Hiszpanii zakup nieruchomości pod najem krótko i długoterminowy, z myślą o sprzedaży po paru latach. To zdecydowanie bardzo dobry sposób na lokowanie kapitału, ale także posiadanie atrakcyjnego mieszkania na wypoczynek własny.

Koszty uzyskania nieruchomości

Wbrew pozorom nieruchomości Hiszpania nie są aż tak wysokie, jak to może się z pozoru wydawać

Wbrew pozorom nieruchomości Hiszpania nie są aż tak wysokie, jak to może się z pozoru wydawać. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Hiszpanii wynosi 1350 EUR. Może być jednak ona znacząco niska lub o wiele wyższa. Wpływ na to ma przede wszystkim lokalizacja. Atrakcyjne turystycznie lokalizacje wymagają wyższego nakładu finansowego. Rynek nieruchomości Hiszpania uważany jest za bardzo przyjazny dla inwestorów zagranicznych. Kredyty hipoteczne, które są udzielane w Hiszpanii rezydentom Unii Europejskiej pozwalają na sfinansowanie nawet 70% wartości nieruchomości i są one udzielane na przystępnych warunkach. Wszystkie procedury nie różnią się bardzo od tych w Polsce, wymagane jest jedynie posiadanie konta w hiszpańskim banku i paszportu lub dowodu tożsamości, dodatkowo przy zakupach obcokrajowiec musi posiadać tak zwany numer indentyfikacyjny NIE- Numero de Indentidad de Extranjero.